• Gülsüme Oğuz

İnsana Yararlı Doğaya Dost SameShoeS!


Deri gözenekli bir materyal olduğu için ayaklar içindeyken de nefes alabiliyor. Deri ayakkabı ayağın terini emerek nemli kalmasını önlüyor. Hem hava aldığı hem de nemli kalmadığı için ayakta bakteri ve mantar oluşumunu dolayısıyla ayak kokusunu önlüyor. Tamamı çifter kat deriden imal edilen Yemeni ayakkabılarımız sayesinde ayak ikinci bir koruyucu deriye kavuşmuş oluyor. Yemeni ayakkabı giyildikçe ayağın şeklini alıyor ve ayak anatomisine uyum sağlıyor. Böylece hem dış koşulların zedeleyici etkilerinden koruyor hem de ayağın kemiklerini, eklem ve bağlarını koruyarak rahatça hareket etmelerini sağlıyor.

Yemeni ayakkabılar insan sağlığına en uygun ve doğaya zararlı atık bırakmayan deri ayakkabılardır.


Piyasadaki hazır ayakkabıların hiçbiri tamamen deriden üretilmemektedir. Hazır ayakkabıların tamamında tabanlar petrol ürünü olan PVC benzeri plastik malzemeden yapılmaktadır. Petrol türevi malzemelerden yapılan yapılmış en kaliteli ayakkabının ömrü bile Yemeni ayakkabı olan SameShoeS’tan daha uzun ömürlü değildir. Petrol türevi materyaller insan sağlığına uygun olmamakla birlikte kullanılmayıp atıldığında doğada çözülüp yok olması çok uzun on yıllar almaktadır. SameShoeS, giyildikçe antikleşir; güzelleşir. Çift kat deriden yapılma sayanın delinmesi ya da yırtılması çok düşük bir ihtimaldir. İki kat manda derisinden yapılma tabanın delinmesi ya da yırtılması için uzun yıllar giyilmesi gerekmektedir. Kişiden kişiye kullanım ömrü değişse de ben 10 yıldır giydiğim yemeni ayakkabıları giymeye devam edebiliyorum. Antikleşmiş ayakkabılarınızı atmaya kıyarsanız doğaya organik bir çöp bırakmış olursunuz. Derinin doğada çözünme ve toprağa karışma hızı yüksektir. Yemeni ayakkabılar günümüz ayakkabıları ile kıyaslandığında bile en dayanıklı ve en sağlıklı ayakkabılardır.

Ayrıca PVC benzeri meteryaller ayağın ihtiyacını karşılayacak kadar yumuşak olmadığı için ayak anatomisini deforme etmekte ve ortopedik sorunlara sebep olmaktadır. Yüksek topuklu ayakkabılar kadar plastik tabanlı babet ayakkabılar baş parmak ile ayak tarağı arasında kalan kemiğin büyümesine, parmak kemikleri deformasyonlarına sebep olmaktadır. Oysa deri tabanlı olan SameShoeS ayakkabıları ayağın anatomik yapısına uyum sağlayarak ayaktaki kemik, kas, bağ ve dokularda topuk dikeni ya da kemik uzaması gibi bir anormallik gelişmesine sebep olmaz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör